Trening

trener personalny

Trening z trenerem personalnym to wiele korzyści i zalet.

Poniżej przedstawiam najważniejsze korzyści płynące z treningów z naszymi trenerami personalnymi:

– poprawa zdrowia, kondycji, postawy, wytrzymałości, elastyczności i siły

– prawidłowo wyznaczone cele treningowe (możliwe do osiągnięcia)

– motywacja do zmiany stylu życia na zdrowy i aktywny fizycznie

– właściwy dobór składników pokarmowych i sposobu ich dostarczania do organizmu

– poprawna technika wykonywania ćwiczeń

– lepsze efekty dzięki indywidualnym planom treningowym

– urozmaicone treningi dostosowane do Twoich potrzeb

– miła atmosfera i rewelacyjna zabawa

trening z piłką

trener personalny

Przegląd metod treningowych z krótkim omówieniem

CROSSFIT

trening crossfit

trening crossfit

CrossFit jest bardzo skutecznym treningiem specjalistycznym, dla ludzi, którzy chcą być aktywni fizycznie, niezależnie od tego, w jakim są wieku i czy posiadają jakieś doświadczenie w innych dziedzinach sportu, oraz jaki jest poziom ich kondycji.
Największą zaletą treningu crossfit jest to, że intensywność ćwiczeń jest dostosowana indywidualnie do predyspozycji danej osoby, czyli do jej: wieku, doświadczenia i kondycji.
Zestawy ćwiczeń, wykonywanych z dużą intensywnością przywracają ciału równowagę i zwiększają sprawność w takich obszarach jak: wydolność krążeniowo-oddechowa, wytrzymałość, siła, gibkość, moc, szybkość, zwinność, równowaga, koordynacja i dokładność.
W związku z powyższym trening crossfit może zacząć każdy, nawet nie wytrenowany, jednak intensywność początkowo nie powinna być za wysoka i zwiększana dopiero w miarę rozwoju wspomnianych cech.

TRENING FUNKCJONALNY

trening funkcjonalny

trening funkcjonalny

Trening funkcjonalny jest prozdrowotną formą ruchu, ale może być także treningiem specjalistycznym. Polega on przede wszystkim na zaangażowaniu mięśni głębokich, które odpowiadają m.in. za poprawną postawę kręgosłupa. Trening funkcjonalny wzmocni Twoje ciało, zmniejszy podatność na kontuzje i pomoże w codziennych czynnościach życiowych.

W przeciwieństwie do treningu kulturystycznego trening funkcjonalny polega na wykonywaniu ćwiczeń złożonych w wielu płaszczyznach w których zaangażowana jest jak największa liczba mięśni. Ten rodzaj treningu sprawdzi się świetnie dla osób po urazach, które chcą rozpocząć przygodę ze sportem w bezpieczny sposób. Trening funkcjonalny jest idealną formą ruchu dla osób które uprawiają inne dyscypliny sportowe, także te uprawiane masowo, jak: narciarstwo alpejskie czy biegowe, tenis, kolarstwo, windsurfing, wspinaczka skałkowa, jazda na rolkach czy łyżwach itp. Dla takich osób potrzebny jest pewien poziom cech motorycznych takich jak wytrzymałość siłowa, koordynacja, kontrola nad ciałem, które należy kształtować w sposób funkcjonalny, aby uzyskane efekty treningu przełożyć na uprawianą dyscyplinę sportową. Celem treningu funkcjonalnego jest optymalne i skuteczne przygotowanie ciała do uprawiania wybranego sportu, lub po prostu wszechstronne usprawnienie aparatu ruchu, co zapobiega powstawaniu ostrych i chronicznych kontuzji związanych z uprawianiem danej dyscypliny sportowej.

TRENING W PLENERZE

Trening w plenerze

Trening w plenerze

Trening w plenerze jest wspaniałą alternatywą dla codziennej rutyny treningowej i świetnym motywatorem do rozpoczęcia przygody z rekreacją i sportem. Trening może się odbywać w każdym miejscu gdzie jest dostępna bezpieczna przestrzeń treningowa np. w parku, lesie, czy na plaży. Do wykonywania ćwiczeń można wykorzystać np. drzewo,ławkę w parku lub park zabaw dla dzieci. Plener jest najlepszym miejscem do wykonywania treningów wytrzymałościowych oraz kondycyjnych, można wykonać też dobry trening odchudzający i wzmacniający.

TRENING SIŁOWY

Trening siłowy

Trening siłowy

Trening siłowy to ćwiczenia, które wykonywane są z obciążeniem, przy użyciu wolnych ciężarów, masy własnego ciała, lub na specjalnych maszynach.

Wśród szerokiej gamy ćwiczeń siłowych na poszczególne grupy mięśniowe znajdują się ćwiczenia proste i skomplikowane, łatwe i trudne, lekkie i ciężkie. Pamiętajmy jednak, że ważniejsza od rodzaju ćwiczeń jest odpowiednia technika ich wykonywania. Prawidłowa technika to odpowiednia pozycja ciała, właściwie dobrany ciężar, prowadzenie ciężaru po ściśle określonym torze, dobrze dobrana prędkość ruchów (niekiedy inna dla ruchów pozytywnych i inna dla ruchów negatywnych czyli unoszenia i opuszczania) dostosowane do ruchu napinanie mięśni, wreszcie koncentracja i wczuwanie się w pracę mięśni w każdej fazie ruchu.

Ćwiczenia z obciążeniem potęgują proces spalania tkanki tłuszczowej zwiększając przy tym jakość tkanki mięśniowej. Często ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mięśnie odgrywają kluczową rolę w spalaniu tkanki tłuszczowej.

TRX – TRENING W ZAWIESZENIU

TRX - Trening w zawieszeniu

TRX – Trening w zawieszeniu

Doskonały trening dla każdego z użyciem specjalnych taśm podwieszonych do sufitu. System lin TRX został stworzony na potrzeby US Navy SEALS, elitarnej jednostki wojskowej USA. Jest rewolucyjną metodą wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem oporu własnego ciała oraz grawitacji.

Poprawia postawę, stabilność stawów, wzmacnia mięśnie brzucha, buduje siłę, wytrzymałość oraz elastyczność mięśni. Specjalnie dobrane ćwiczenia kształtują równowagę ciała oraz jego mobilność.

Trening w zawieszeniu polega na wykorzystaniu wagi ciała osoby trenującej. Trenujący może wykonywać szereg ćwiczeń na dowolne partię mięśniowe poprzez podciąganie się. Przy wykonywaniu większości ćwiczeń trenujący trzyma oba uchwyty zamocowane na końcach taśm nośnych, podczas gdy trzecia taśma jest przymocowana do stabilnego punktu mocowania.
Trening w zawieszeniu jest treningiem całego ciała, gdyż zawsze angażuje wiele grup mięśniowych (nie jest możliwe całkowite wyizolowanie i ćwiczenie tylko jednej grupy mięśniowej). Największą korzyścią treningu w zawieszeniu jest pobudzanie do pracy mięśni stabilizujących.

Trening TRX jest bardzo pomocny w kształtowaniu sylwetki oraz w uprawianiu wielu dyscyplin sportu.

TBC

TBC

TBC

 

Skrót TBC oznacza „total body conditioning”, czyli modelowanie całego ciała. Zajęcia te cieszą się wielkim powodzeniem zarówno wśród początkujących, jak i zapalonych sportowców.

Trening TBC łączy ćwiczenia aerobowe (przyśpieszające oddech i puls) ze wzmacniającymi. Jest wykonywany do rytmicznej muzyki.

Trening TBC zaczyna rozgrzewka. Trwa 10 minut, składa się z prostych kroków, które będzie w stanie powtórzyć każdy. Po niej następuje część wzmacniająca, czyli ćwiczenia na ręce, nogi, pośladki i brzuch. Do treningu używane są rozmaite sprzęty: hantle, tubingi (guma z rączką), obciążenia na nogi (tzw. „zajączki”), step czy coraz popularniejsze piłki.

TRENING ODCHUDZAJĄCY

Trening odchudzający

Trening odchudzający

Trening odchudzający obejmuje system indywidualnie dobranych ćwiczeń, których głównym celem jest redukcja masy ciała.

Trening ten powinien być prowadzony z odpowiednią dla procesu spalania tkanki tłuszczowej intensywnością, właściwym czasem trwania oraz dostosowaną powtarzalnością.

W czasie treningu odchudzającego niezmiernie ważna jest odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta, która będzie wspomagała trening odchudzający.

Optymalna liczba treningów dająca trwałe rezultaty to 3-5 treningów tygodniowo.

Trening odchudzający zapewnia następujące efekty:

redukcja tkanki tłuszczowej
zmniejszenie wagi ciała
przyspieszenie przemiany materii
zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca i cukrzycy
poprawa kondycji fizycznej
zwiększenie motoryki

TRENING KETTELBELS

Trening kettelbels

Trening kettelbels

Trening ten opiera się na dynamicznych ćwiczeniach ze specjalnym przyrządem, o nazwie kettelbel.
Kettlebel to żeliwny odważnik z uchwytem, który może zastąpić całą siłownię. Dzięki temu prostemu przyrządowi za jednym zamachem zbudujesz mięśnie, spalisz tłuszcz, poprawisz siłę, sprawność, wytrzymałość i dynamikę.

Zaletą treningu z odważnikiem jest to, że poprzez ruchy złożone o charakterze dynamicznym angażuje on mięśnie nie tylko powierzchowne, ale także mięśnie „core”, które rzadko wzmacniamy, pracując na siłowni.

TRENING DLA SENIORÓW

Trening dla seniora

Trening dla seniora

Głównym zadaniem treningu dla seniorów jest poprawienie jakości życia osób dojrzałych, poprzez zapewnienie jak najdłuższej sprawności ruchowej, oraz dobrego funkcjonowania układów: krwionośnego, oddechowego. Ważnym aspektem jest też odprężenie psychiczne jakie daje regularna porcja ćwiczeń.

Podczas treningów będą Państwo wykonywać ćwiczenia na miarę swoich możliwości i systematycznie możliwości te zwiększać. Trener poprowadzi zajęcia w kameralnej sali gimnastycznej lub zabierze Państwa w plener, co świetnie poprawia samopoczucie i dodaje energii życiowej.

Niezaprzeczalnymi zaletami podjęcia wysiłku w podeszłym wieku są:

-zatrzymanie skutków starzenia się,

-zmniejszenie ryzyka osteoporozy,

-zahamowanie utraty tkanki mięśniowej,

-zmniejszenie nadwagi, co przekłada się na mniejsze ryzyko chorób układu krążenia czy cukrzycy.

 

TRENING BOSU

Trening BOSU

Trening BOSU

BOSU to dwustronny przyrząd stanowiący połączenie piłki i stepu. Jedna strona urządzenia stanowi rodzaj pneumatycznej kopuły pracującej przy każdym ruchu ćwiczącego, druga jest płaską i sztywną platformą. Średnica platformy wynosi około 63 cm. Dwie ukryte w zagłębieniach rączki ułatwiają swobodne odwracanie urządzenia, wykorzystując raz jego dynamiczną, a raz statyczną powierzchnię.

Używając BOSU można spacerować, chodzić, biegać, skakać, w różnym tempie poprawiając swoją wydolność, można wykonywać proste ćwiczenia lub sekwencje choreograficzne w rytm muzyki. Ćwiczenia na BOSU, poza dotlenieniem organizmu i korzyściami płynącymi z uprawiania sportu, dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń. To nie tylko trening, ale przede wszystkim wspaniała zabawa.
BOSU dzięki unikalnej sprężystej konstrukcji przyczynia się do zaangażowania znacznie większej liczby mięśni podczas treningu, niż ma to miejsce w przypadku zastosowania innych tego typu urządzeń. Ćwiczenia na BOSU doskonale wpływają na mięśnie posturalne, uelastyczniają kręgosłup a przy okazji kształtują świadomość własnego ciała.

Ilość ćwiczeń, kombinacji jest bardzo szeroka, można znaleźć ćwiczenia, które na pewno spełnią oczekiwania wszystkich zainteresowanych. Aby dobrać odpowiednie ćwiczenia, najlepiej skonsultować się z trenerem. Dobrze dobrane ćwiczenia to nie tylko skuteczność, ale i efektywność.

Trening z BOSU daje nieograniczone możliwości. Można ćwiczyć na jednym, dwóch lub kilku urządzeniach jednocześnie, wchodząc, schodząc, skacząc, klęcząc. Wszystko to w dowolnym tempie, dowolnych pozycjach, zawsze atrakcyjnie i przede wszystkim bezpiecznie.

 

STRETCHING

Stretching

Stretching

Stretching to zestaw ćwiczeń fizycznych polegający na rozciąganiu mięśni w celu ich uelastycznienia, a także poprawienia ukrwienia układu motorycznego i spowodowanie jego rozruszania. Łączy w sobie elementy gimnastyki poprzez zastosowanie naprzemiennych serii ćwiczeń dynamicznych i statycznych. Podczas wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni (nie wolno przekraczać progu bólu).

Stretching używany jest również jako powszechna, ale zaawansowana forma rehabilitacji. Wpływa znacząco na wzrost siły i koordynacji ruchowej. Stretching, który jest praktykowany regularnie może spowodować znaczne polepszenie wyników w danych dyscyplinach sportowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s